Автоматизація обліку
для ЮО, ФО-П у м.Києві:
БО, ПО, ОО
та КО
В FIREFOX кирилиця працює не коректно (відображення в Iframe). Тимчасово користуйтесь іншим браузером
Пошуковики індексують сайти з урахуванням інформації на момент індексації
(включаючи інформацію з RSS інших сайтів).
Якщо Ви не знайшли обіцяної пошуковиком інформації в даний момент на сторінці,
її можна подивитись в архівах RSS з інших сайтів, натиснувши на картинку
відповідної добірки на нашому сайті.
Дата: Середа, 15.06.2011, 14:29 | Повідомлення # 1
Група: Адміністратор
Повідомлень: 1473
Статус: десь вийшов
• ЗП про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи (р№ 7455 від 13.12.2010). • Текст ЗП, доопрацьований 31.05.2011. Включено до порядку денного (14.06.2011)
Приблизний аналіз "взуважа". Розрахункові дані: 35 р. безперервного трудового стажу. Дата народження після 31.08.1956 р. Пенсія 1000 грн.
За старою системою:
За новою системою:
з 55 р. за 6 місяців ~ 1120 грн. *6 = 6 720 грн.
0 грн.
з 55.5 р. ~ 1120 грн. довічно
~ 1040 грн. + 26.00 грн. = 1066.00 54 міс. * 26.00 = 1404.00 грн. до досягнення 60 років
з 55 р. за 12 місяців ~ 1140 грн. *12 = 13 680 грн.
0 грн.
з 56 р. 1140 грн. довічно
~ 1045 грн. + 52.25 грн. = 1097.25 грн. 48 міс. * 52.25 = 2 508 грн. до досягнення 60 років
...
...
Держава "взуває" майбутніх пенсіонерів, що вже відпрацювали понад 20 років :
на 6 720 разово (за 6 місяців) та щомісяця приблизно по 100 грн. довічно. Кинула полови (не кістку) 1404.00 грн. протягом 54 місяців (якщо людина доживе).
Quote
За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього Закону, але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком, зазначеного в абзаці першому цієї частини.
Для тих, хто не потрапив у перші 6 місяців, "взуваж" більший !
Дата: Четвер, 14.07.2011, 17:32 | Повідомлення # 2
Група: Гості
Нечиста сила шабашить по ночам. Ось і ще одна така ніч - маємо те, що маємо - Пенсійну "реформу". Тепер за рахунок жінок, інвалідів та і всіх пенсіонерів будуть забезпечувати безперебійну виплату пенсій депутатам та іншим, хто зумів влаштувати її собі у гарному розмірі. "Людям" вже стало жити краще. А тим, хто наповнює шухлядку, з якої вони тягнуть, у кого ця пенсія ледве дотягує до прожиткового мінімуму (хоча цей мінімум дуже не дотягує до прожиткового) до пенсії не дотягти.
Додано (14.07.2011, 17:32) --------------------------------------------- Пенсійна реформа зменшила українські пенсії на 20% Підрахунки свідчать, що нова пенсійна формула та підвищення мінімального страхового стажу рівнозначні середньому зниженню пенсії щонайменше на 20%. Про це пише Віталій Мельничук у черговому числі журналу «Український тиждень». «Тобто людина, котра піде на заслужений відпочинок наступного дня після набрання чинності законом, отримуватиме на 20% менше, ніж та, яка днем раніше (за умови, що решта показників для її нарахування однакові). Певна річ, це гарантує ПФ суттєву «економію», - пише автор.
Автор також відзначає, що «парадокс пенсійної драми в тому, що частка пенсійних видатків сягає в Україні 18% ВВП – найвищий показник поміж держав Європи, тоді як середня пенсія, навпаки, є найнижчою».
Детальніше читайте у матеріалі «Неповний пенсіон» у №29 Тижня..
В Україні 13,7 мільйонів пенсіонерів, а платників внесків – 14 мільйонів
Станом на 1 квітня цього року в Україні кількість пенсіонерів, порівняно з кінцем 2010 року, збільшилася на 60 тисяч – до 13,76 мільйонів осіб, а кількість платників внесків до Пенсійного фонду на постійній основі скоротилася на 400 тисяч – до 14 мільйонів осіб.
Про це повідомив віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко сьогодні на брифінгу.
За інформацією міністра, в Україні середній розмір пенсії у чоловіків становить 1,47 тисяча гривень, у жінок – 1,15 тисяча гривень.
Я ніколи нікуди не писав, а от на старості не витримав, вирішив звернутися до газети. Через неї хочу «подякувати» всім депутатам за мою «справедливу» пенсію та попросити в них поради, як на неї прожити. Мій загальний стаж становить 37 років. З них 26 — працював у системі професійно-технічної освіти. Я навчав студентів гірничих професій. Раніше майстри виробничого навчання гірничих професій ішли на пенсію в 55 років, що було зафіксовано в законі України. Але з 1 січня 2007 року все різко змінилося: депутати Верховної Ради України прийняли закон для деяких професій, яким було визначено новий пенсійний вік — 60 років. В іншому випадку, якщо бажаєш вийти на пільгову пенсію в 55 років, треба принести додаткову довідку, що підтверджує знаходження майстра виробничого навчання гірничих професій 50% часу на підземних роботах. У нас навчальні плани й програми не передбачали постійного знаходження майстра з навчання на підземних роботах. Бо тільки на четвертому курсі студенти проходять виробничу практику на штатному робочому місці. Ця практика триває протягом шести місяців. Цих місяців недостатньо, щоб було 50% від загального стажу... Тому вийти на пільгову пенсію в 55 років у мене не вийшло. Але працювати далі я вже не міг, тому вирішив піти на пенсію за вислугою років. Тоді мені призначили 284 гривні 69 копійок. Щоправда, поступово мій добробут почав зростати й уже в травні 2012 року моя пенсія становила 940 гривень. Пенсія за вислугою років не дає права на пільговий проїзд у міському та міжміському транспорті. Тому, як тільки мені виповнилося 60 років, вирішив перейти на пенсію за віком. Знову тривалий збір усіх документів і вся ця тяганина. Перерахунок. І моя пенсія — 887 гривень. У листопаді 2012 року в місцевій газеті «Кочегарка» було опубліковано звіт Пенсійного фонду про розміри соціальних виплат. Із цієї статті випливало, що мінімальна пенсія в нас в Україні становила 882 гривні. Я у 2012 році отримував пенсію 887 гривень. Невже за 37 років наполегливої праці я заробив усього лише на п’ять гривень більше, ніж ті, хто не працював зовсім?!
Насамперед відзначимо, що згідно ст. 16 Закону « Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено обов’язок пенсіонерів повідомляти територіальні органи Пенсійного фонду про зміну даних, що вносяться до її персональної облікової картки в системі персоніфікованого обліку та Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування, виїзд за межі держави та про обставини, що спричиняють зміну статусу застрахованої особи, протягом десяти днів з моменту їх виникнення. Такого змісту заяву підписує кожен пенсіонер при призначенні пенсії, надбавок та підвищень до неї.
Існує ціла низка особливостей обчислення пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове пенсійне страхування ”, в залежності від того, працює одержувач пенсії чи ні. Відповідно, зміна цього стану (звільнення або працевлаштування) може суттєво вплинути на рівень пенсійного забезпечення, а саме призвести до зменшення або збільшення розміру пенсії, а при несвоєчасному повідомленні пенсіонером органів Пенсійного Фонду про такі обставини – до накопичення значних безпідставно одержаних сум пенсій, які доведеться відшкодовувати.
Наводимо перелік основних виплат, які призначаються до пенсій виключно непрацюючим особам або розмір яких безпосередньо залежить від того, чи працює пенсіонер:
- надбавки непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні непрацездатних членів сім'ї. Розмір такої надбавки на одного утриманця складає 150,00 грн. на місяць,
- пенсії за вислугу років виплачуються лише за умови залишення роботи, яка дає право на цю пенсію,
- пенсії по інвалідності, що обчислені у розмірі пенсії за віком, пенсіонерам-інвалідам, які не досягли пенсійного віку, лише за умови залишення роботи,
- також пенсії у зв`язку з втратою годувальника, що призначаються непрацюючим членам сім`ї померлого, які зайняті доглядом за дітьми померлого годувальника до досягнення ними восьми років.
особам, звільненим за скороченням штатів та яким призначена пенсія за віком за 1,5 року до досягнення ними пенсійного віку, виплата призначеної пенсії в разі їхнього працевлаштування припиняється.
- індексація пенсій відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" працюючим пенсіонерам проводиться з урахуванням отриманої заробітної плати та відповідно до базового місяця нарахування індексації,
- підвищення, передбачене для всіх непрацюючих пенсіонерів постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2009 № 198,
- доплата по постанові Кабінету Міністрів України від 05.05.2010 № 331.
Працюючі пенсіонери не мають права на підвищення пенсії у разі збільшення прожиткового мінімуму, відповідно до Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», який вступив у дію з першого жовтня 2011 року. Тим, хто працює, перерахунок пенсії зроблять лише після звільнення з роботи — за тим прожитковим мінімумом для непрацездатних, який діятиме на дату звільнення.
Слід мати на увазі, що до 1 січня 2015 року за жінками зберігається право виходу на пенсію в 55 років. Але за двох умов — за наявності не менш як 30 років страхового стажу та обов’язкового звільнення з роботи, тобто виплата дострокових пенсій припиняється до досягнення пенсійного віку, якщо людина знову влаштувалася на роботу.
Виплата спеціальних пенсій (держслужбовцям, науковим, науково-педагогічним працівникам тощо) у період роботи на посадах, які дають право на їх призначення, виплачується в розмірі трудових пенсій, обчислених відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а після звільнення з таких посад – у розмірі, обчисленому відповідно до відповідних спеціальних законів. Зазначений порядок виплати пенсій не поширюється на пенсіонерів, яким призначено пенсію та які влаштувалися на роботу до набрання чинності Закону 3668 (тобто до 1 жовтня 2011 року).
Пенсіонери, які є фізичними особами - підприємцями або працюють на умовах, передбачених законодавством, у фізичних осіб-підприємців, належать до категорії працюючих пенсіонерів. Є випадки, коли особи, зареєструвавши свою підприємницьку діяльність ще в 90-х роках, не повідомили про це органи Пенсійного фонду. Вчасно не відвідавши державного реєстратора, вони офіційно не зняли статус підприємця і в Пенсійному фонді значаться як працюючі пенсіонери.
Працівниками відділу з виплати пенсій постійно проводиться робота по виявленню фактів приховування пенсіонерами даних про працевлаштування. Зокрема, за даними системи персоніфікованого обліку за 6 місяців 2012 р. виявлено та прийнято рішення про утримання переплат пенсій по 25 пенсійних справах на суму понад 43,5 тис. грн.
Відповідно до статті 50 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду чи в судовому порядку. Розмір відрахування з пенсії обчислюється з суми, що належить пенсіонерові до виплати.
З пенсії може бути відраховано не більш як 50 відсотків її розміру: на утримання членів сім'ї (аліменти), на відшкодування збитків від розкрадання майна підприємств і організацій, на відшкодування пенсіонером шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також у зв'язку зі смертю потерпілого, на повернення переплачених сум заробітної плати в передбачених законом випадках. З усіх інших видів стягнень може бути відраховано не більш як 20 відсотків пенсії.
Таким чином, якщо після працевлаштування пенсіонер не повідомив про це територіальне управління за місцем проживання і внаслідок цього утворилась переплата пенсійних сум, управління Пенсійного фонду має право прийняти рішення про утримання з пенсії сум переплати в межах 20 відсотків пенсії щомісячно.
Шановні пенсіонери! Щоб запобігти переплати пенсії у зв`язку з працевлаштуванням, пенсіонеру при зарахуванні на роботу необхідно повідомити про це управління Пенсійного фонду письмово та надати документи, що підтверджують дату прийому на роботу. Адже легше попередити безпідставне одержання Вами пенсійних виплат, ніж утримувати суми переплат, на жаль, досить значні.
Звертаємося до усіх пенсіонерів, які проходили реєстрацію підприємницької діяльності, але з тих або інших причин не займалися нею. До того моменту, поки цими громадянами не буде надано довідку-повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, вони значаться в органах Пенсійного фонду працюючими пенсіонерами. А це впливає на їх пенсійне забезпечення.
ТОВ "ІнТал" не несе відповідальності за інформацію, що розміщається іншими виданнями
у своїх інформерах, RSS, тощо.
На нашому сайті вони приводяться для інформування читача та для врахування ним
альтернативних думок та інших точок зору.