23.12.2011, № 48. ДП «СВЦ ДПС України», Інна Корнілова, бухгалтер-експерт
• Відображення у бухгалтерському та податковому обліку новорічних подарунків і матеріальних заохочень
Цитата
Новорічний інтер'єр та прикраси: відображення в обліку підприємств ...
Для підтвердження витрат на новорічне оформлення ...
У податковому обліку ...
У бухгалтерському обліку ...
Звертаємо увагу , що витрати, понесені до 01.01.2012 р., ...
Розглянемо приклад відображення вартості ялинки та новорічних прикрас у бухгалтерському обліку. ...
Наведемо приклад, коли прикраси і ялинка використовуватимуться підприємством менше ніж рік. ...
Новорічні премії, видані працівникам підприємством ...
Новорічні подарунки, видані працівникам підприємством ...
Новорічні подарунки дітям працівників підприємства ...
Проведення дитячих новорічних свят ...
Особливості нарахування ЄВ на новорічні подарунки та квитки на новорічно-різдвяні заходи для дітей ...
Підбиття підсумків роботи за рік ...
Новорічне святкування за рахунок коштів профспілкових організацій ...
Новорічне святкування за рахунок коштів підприємства ...
• Лист МінФінУ № 31-08310-06-11/27887 від 21.11.2012 р. Цитата
Таким чином, невідображення в податковому розрахунку за формою N 1ДФ одного з виду доходів (новорічні подарунки) призведе до порушення цілісності інформаційної бази органів державної податкової служби та неможливості в повному обсязі виконання функцій, покладених на органи державної податкової служби.
12.12.2012 • Дитячі святкові подарунки не оподатковуються. ДПС у Кіровоградській області
Цитата
ДПС у Кіровоградській області нагадує, що вартість дарунків не включається до доходу платника податку, якщо їх ціна не перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2012р. – 536,50 грн.), за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.
Отже, новорічні подарунки, вартість, яких у 2012 році не перевищує 536,50 грн. не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. У разі, якщо вартість подарунка перевищує вищезазначену суму, то податок на доходи фізичних осіб утримується у розмірі 15% (17%). Якщо ж новорічні подарунки надаються у грошовій формі, то вони у повному обсязі включаються до складу доходу платника податків та підлягають оподаткуванню за ставкою 15% (17%).
Звертаємо увагу податкових агентів, що у податковому розрахунку (форма №1-ДФ) за ознакою „160” відображають новорічні подарунки, вартість яких не перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати, а за ознакою „126” – у разі перевищення такої суми, або у разі виплат у грошовій формі.
04.12.2012 • Дитячі новорічні подарунки: правила оподаткування податком на доходи фізичних осіб. ДПС у Харківській області Цитата
... виникають питання щодо включення вартості дитячих подарунків до оподатковуваного доходу платника податків та відображення їх у податковій звітності.
При визначені податку на доходи фізичних осіб від вартості отриманих дитячих новорічних подарунків слід керуватися нормами Податкового кодексу України.
Так згідно пп. 165.1.39 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків не враховується вартість подарунків, отриманих у не грошовій формі, якщо вона не перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року. У 2012 році ця сума становить 536 грн. 50 коп. на місяць. Якщо вартість подарунку перевищує цю суму, то він обкладається за ставкою 15 або 17 відсотків.
Слід відмітити, що новорічні подарунки, які надають фізичним особам та вартість яких не перевищує 536 грн. 50 коп., податковий агент повинен відобразити у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку; і сум утриманого з них податку за формою № 1ДФ за ознакою "160". А подарунки, вартість яких перевищує зазначену норму, відображається у податковому розрахунку за формою № 1 ДФ як додаткове благо з ознакою «126».