Автоматизація обліку
для ЮО, ФО-П у м.Києві:
БО, ПО, ОО
та КО
В FIREFOX кирилиця працює не коректно (відображення в Iframe). Тимчасово користуйтесь іншим браузером
Пошуковики індексують сайти з урахуванням інформації на момент індексації
(включаючи інформацію з RSS інших сайтів).
Якщо Ви не знайшли обіцяної пошуковиком інформації в даний момент на сторінці,
її можна подивитись в архівах RSS з інших сайтів, натиснувши на картинку
відповідної добірки на нашому сайті.
Постановою КМУ від 13.06.2012 р. № 526 внесено зміни до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого урядовою постановою від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078), якими суттєво змінено порядок проведення індексації грошових доходів населення.
Зауважимо, що тепер кожний місяць, у якому проводилося підвищення заробітної плати, буде вважатися базовим місяцем. Приклад проведення індексації у разі підвищення грошових доходів наведено у викладеному в новій редакції додатку 4 до Порядку № 1078.
Також змінами уточнено, що обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації заробітної плати новоприйнятих працівників здійснюється з місяця прийняття працівника на роботу.
Крім того, Порядок № 1078 доповнено новим пунктом, згідно з яким для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу чи організацію або в іншу місцевість, та у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи сума індексації зберігається, якщо сума збільшення заробітної плати менша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць. У разі коли сума збільшення заробітної плати більша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць, такий місяць вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації.
Низка змін стосується проведення індексації доходів осіб, які працюють і одночасно навчаються за денною формою навчання або з відривом від виробництва, та доходів працюючих пенсіонерів.
Постанова від 13.06.2012 р. № 526 набере чинності з дня офіційного опублікування.
Документ із докладним редакційним коментарем буде опубліковано в одному з найближчих номерів газети «Податки та бухгалтерський облік».
Дата: Четвер, 21.06.2012, 17:04 | Повідомлення # 3
Група: Адміністратор
Повідомлень: 1473
Статус: десь вийшов
21.06.2012 • Опубліковано в "Урядовому кур'єрі" Постанова КМУ № 526 від 13.06.2012 р. Про внесення змін до Порядку проведення індексації грошових доходів населення. Чинна з 21.06.2012. Опубліковано в "УК"
Зміни до Постанови КМУ № 1078 від 17.07.2003 р.
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 13 червня 2012 р. № 526
ЗМІНИ, що вносяться до Порядку проведення індексації грошових доходів населення
1. В абзаці третьому пункту 11 слово “Держкомстатом” замінити словом “Держстатом”.
2. Абзац восьмий пункту 4 викласти в такій редакції:
“У разі коли особа працює та отримує інший грошовий дохід, в першу чергу індексується оплата праці. Якщо така особа працює і одночасно навчається за денною формою навчання або з відривом від виробництва у клінічній ординатурі, аспірантурі і докторантурі, в першу чергу індексується стипендія.”.
3. Абзац третій пункту 5 викласти в такій редакції:
“У разі коли грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менше суми грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення, у базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, щоб сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення. Приклад проведення індексації у разі підвищення грошових доходів наведено в додатку 4 до цього Порядку.”.
4. Пункт 8 викласти в такій редакції:
“8. Стипендіатам із числа учнів професійно-технічних, студентів вищих навчальних закладів, клінічних ординаторів, аспірантів і докторантів, які навчаються за денною формою навчання або з відривом від виробництва і одночасно працюють, на їх вимогу професійно-технічні та вищі навчальні заклади видають довідку про розмір і строк призначення стипендії, на підставі якої проводиться індексація заробітної плати за місцем роботи таких стипендіатів у межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, з урахуванням одержаної проіндексованої стипендії.”.
5. У пункті 9:
1) абзац перший викласти в такій редакції:
“Працюючим пенсіонерам в першу чергу індексується сума оплати праці. Індексація пенсії, щомісячного довічного грошового утримання, що виплачується замість пенсії, проводиться після індексації суми оплати праці на підставі виданої підприємством, установою або організацією, де працює пенсіонер, довідки, в якій зазначається розмір його оплати праці, проіндексована її сума і сума індексації.”;
2) доповнити пункт після абзацу четвертого новим абзацом такого змісту:
“У разі працевлаштування пенсіонера на строк, що не перевищує місяця, або за період виконання ним робіт, пов’язаних з організацією та проведенням виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад та сільських, селищних, міських голів, індексація пенсії проводиться як непрацюючому пенсіонерові, без урахування оплати праці.”.
У зв’язку з цим абзац п’ятий вважати абзацом шостим.
6. Доповнити пункт 101 абзацами такого змісту:
“Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації стипендії здійснюється починаючи з місяця, в якому її призначено. У разі коли особа не отримувала стипендію або втратила право на її призначення, а в подальшому стипендія їй була знову або вперше призначена (за результатами наступного семестрового контролю, у зв’язку з переведенням на навчання за державним замовленням, появою підстав для призначення соціальної стипендії, поновленням на навчання тощо), обчислення індексу споживчих цін здійснюється з місяця призначення стипендії.
Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації заробітної плати новоприйнятих працівників здійснюється з місяця прийняття працівника на роботу.”.
7. Доповнити Порядок пунктом 102 такого змісту:
“102. Для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість, та у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи сума індексації зберігається, якщо сума збільшення заробітної плати менша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць. У разі коли сума збільшення заробітної плати більша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць, такий місяць вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації.”.
8. Додаток 4 до Порядку викласти в такій редакції:
“Додаток 4 до Порядку (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13 червня 2012 р. № 526)
ПРИКЛАД проведення індексації у разі підвищення грошових доходів ...
Дата: Понеділок, 02.07.2012, 14:17 | Повідомлення # 4
Група: Адміністратор
Повідомлень: 1473
Статус: десь вийшов
22.06.2012, Вісник ПСУ, № 23. ДП «ІВЦ ДПС України»
Quote
Внесеними змінами передбачено:
1. механізм обчислення індексу споживчих цін при проведенні індексації для новоприйнятих працівників (для них обчислення індексу споживчих цін здійснюватиметься з місяця прийняття на роботу);
2. збереження індексу споживчих цін для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість, та у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці (реорганізація або ліквідація підприємства) у разі продовження такими працівниками роботи (сума індексації зберігається, якщо розмір заробітної плати не змінюється або сума збільшення заробітної плати менше, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць);
3. удосконалення механізму нарахування сум індексації у разі підвищення заробітної плати (якщо зростає розмір заробітної плати і сума підвищення менше, ніж сума індексації, яка виплачується на момент підвищення, то здійснюється підвищення розміру заробітної плати та зберігається сума індексації, визначена з урахуванням такого підвищення. Додаток 4 до Порядку № 1078 передбачає детальний розрахунок суми індексації у разі підвищення заробітної плати, який викладено у новій редакції);
4. обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації стипендії, яке здійснюватиметься починаючи з місяця, в якому її призначено;
5. проведення індексації пенсії працюючому пенсіонеру без урахування оплати праці у разі працевлаштування пенсіонера на строк, що не перевищує місяця. ---------- Ніна Підлужна, заступник директора Департаменту стратегічого планування — начальник відділу Мінсоцполітики України
Докоментар: Новий алгоритм діє для індексаціїї за червень (місяць внесення змін); 0. Місяць підвищення з/п стає базовим; 1. зміна для новоприйнятих; 2. залишається старий алгоритм розрахунку при підвищенні з/п на суму, що перевищує розмір потрібної індексації та 2'. при перевененні працівника на іншу роботу, але маємо невизначеність при рівності:
Quote
102. Для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість, та у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи сума індексації зберігається, якщо сума збільшення заробітної плати менша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць. У разі коли сума збільшення заробітної плати більша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць, такий місяць вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації.
3. вводиться поняття фіксованої суми індексації до наступного підвищення з/п (сума індексації зменшується на суму підвищення з/п); 4. підприємству надається довідка з ВУЗУ тощо для індексації на підприємстві; 5. підприємство працюючому пенсіонеру надає довідку для індексації у ПФУ.
Доведеться чекати
Quote
14. Роз'яснення щодо застосування цього Порядку надає Мінсоцполітики.
Дата: Вівторок, 03.07.2012, 17:17 | Повідомлення # 5
Група: Модератор
Повідомлень: 33
Статус: десь вийшов
Здоровий глузд математики, вкладений у можливий алгоритм: Якщо індексуєма сума не менше ПМ, то фіксована сума індексації буде повна. А в наступному неповному місяці та з доходом менше ПМ фіксована сума індексації - пропорційна відношенню індексуємого доходу до прожиткового мінімуму. Але в постанові та додатку (прикладах) ми цього не бачимо. З визначенням фіксованої величини - схожа бодяга.
Стаття з коментарем фахівця МінСоцПолітики (Жанна ЛАВРЕНТЬЕВА, главный специалист отдела уровня жизни и мониторинга бедности)
Дата: Вівторок, 10.07.2012, 11:45 | Повідомлення # 7
Група: Гості
Здравствуйте, уважаемые участники форума. Помогите разобраться в изменениях. Я прочитала старый порядок, новый порядок, несколько раз разобрала приложения, прочитала комментарии специалиста минсоцполитики, и все равно так и не нашла комментариев касательно следующей ситуации:
1. Предположим, в августе 2012 года зарплата работника повышается на сумму, меньшую размера индексации. При этом проводится индексация соответственно новому порядку. То есть, возникает фиксированная сумма индексации, которая должна выплачиваться до момента повышения зарплаты, которое превысит размер индексации. При этом месяц повышения становится базовым для дальнейшего рассчета индекса потребительских цен. 2. Через пару месяцев (допустим, в ноябре 2012 года) настает право на проведение индексации (т.е, индекс потребительских цен превышает 101%). Но при этом зарплата работника не повышается (то есть, эта ситуация не соответствует маю 2012 года в приложении 4 к Порядку № 1078).
Скажите мне, пожалуйста, что при этом происходит?
Насколько я понимаю, в январе 2013 года работник должен получить: 1) зарплату с учетом повышения в августе 2012 года; 2) фиксированную сумму индексации с августа 2012 года; 3) сумму индексации, полученную путем индексирования зарплаты с учетом повышения согласно приросту потребительских цен в ноябре 2012 года (базовый месяц - август).
Поправьте меня, пожалуйста, если я не права. Заранее спасибо
Дата: Середа, 11.07.2012, 10:48 | Повідомлення # 8
Група: Модератор
Повідомлень: 33
Статус: десь вийшов
Поважний гість, на мій погляд ви абсолютно праві. Але не слід при цьому забувати, що Ваші приклади коректні, якщо індексується дохід в розмірі прожиткового мінімуму. Ситуація буде значно складніша, якщо в місяці підвищення працівник перебував у відпустці чи на лікарняному і індексувався дохід менший за прожитковий мінімум. В цьому випадку виникає багато запитань на які на жаль постанова відповіді не дає, а всілякі розумні коментарі фахівців Мінпраці і соцзахисту на жаль не мають юридичної сили. То ж будемо сподіватись, що найближчим часом уряд підкоригує свою постанову. Тримайтеся!
Дата: П′ятниця, 13.07.2012, 23:38 | Повідомлення # 9
Група: Гості
Добрий день. Дійсно виникло багато питань з новою індексацією. Допоможіть на конкретному випадку. Раніше базовий місяць був лютий 2008р.(1205-оклад, 90-ранг, вислуга 15%-194,25, надбавка50%- 744,63)-загальна складова 2233,88грн. Але я вийшла з відпустки по догляду за дитиною до трьох років 18.07.2012р. ((1205-оклад, 90-ранг, вислуга 20%-259)- загальна складова 1554грн. Підвищився відсоток вислуги, але надбавка відсутня. Який місяць вважати у такому випадку базовим, чи буде фіксована сума індексації, або сама індексація у липні 2012р.?
Дата: Субота, 14.07.2012, 11:08 | Повідомлення # 10
Група: Гості
Quote
Заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
На мій погляд базовий місяць не змінився, бо немає підвищення грошового доходу що індексується, а навпаки є його зниження.
Дата: Понеділок, 23.07.2012, 11:28 | Повідомлення # 12
Група: Гості
Допоможіть, будь ласка, із визначенням базового місяця працівниці, яка перебувала у відпустці без збереження заробітної плати по догляду за дитиною до 6 років, вийшла на роботу у травні 2012р.Останнє підвищення відбувалось у лютому 2008р., держслужбовець.Базовий лютий 2008р. чи травень 2012?Чи є які-небудь нормативні документи або розяснення для такої конкретної ситуації?Дякую.
Дата: Середа, 25.07.2012, 14:39 | Повідомлення # 13
Група: Гості
Відпустку по догляду з 3-х до 6-ти років, можна трактувати як звільнення ( з/п не нараховується, індивідуальний коефіціент не ведеться). Але з іншого боку при виході на роботу зберігається стаж, вислуга і т.д., тобто схоже на прийом по переводу. Згідно останньої постанови при переводі на іншу роботу базовий місяць не змінюється. Отже, якщо немає підвищення З/П, то базовий місяць лютий 2008р. Хоча було б цікаво почути й інші думки з цього приводу.
Дата: Субота, 01.09.2012, 21:49 | Повідомлення # 15
Група: Гості
Добрий день! В мене таке запитанняна початку липня 2012 року мене було переведено з органів внутрішніх справ до районної державної адміністрації стаж зберігся, з органів я не звільнялася, а саме перевелась (є пункт переведення в інші міністерства та організації) для того щоб не проходити спецперевірку, але я не можу зрозуміти щодо індексації як вона тепер мені буде нараховуватись і який місяць є базовим?
Дата: Понеділок, 03.09.2012, 08:34 | Повідомлення # 16
Група: Гості
Порядок № 1078 доповнено новим пунктом, згідно з яким для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу чи організацію або в іншу місцевість, та у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи сума індексації зберігається, якщо сума збільшення заробітної плати (сума постійних складових) менша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць (базовий місяць залишається той самий). У разі коли сума збільшення заробітної плати більша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць, такий місяць вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації.
Дата: Вівторок, 18.09.2012, 11:31 | Повідомлення # 17
Група: Гості
Добрий день, допоможіть будь ласка зрозуміти, якщо я хочу визначити фіксовану суму індексації педпрацівникам (викладачам), яку різницю я маю віднімати, ту що між окладами, чи ту що між їхніми ставками розрахованими на навантаження?Д
Дата: Неділя, 30.09.2012, 10:42 | Повідомлення # 18
Група: Адміністратор
Повідомлень: 1473
Статус: десь вийшов
Різниця - це фактичне підвищення оплати праці - окладу, вислуги, постійної надбавки (постійні складові). Якщо їх сукупне підвищення менше суми індексації - це і є фіксована сума індексації. ПП «3 СОС. Бухгалтерія»- розробка та впровадження
Дата: Четвер, 04.10.2012, 16:14 | Повідомлення # 19
Група: Гості
угрудні 2009року переведенна на посаду заступника начальника відділу у 2011рці у звязку реорганізацією переведена на посаду провідного спеціаліста міськрайуправління який місяць для індексції.міськрайонне управіння Держкомзему
Дата: П′ятниця, 05.10.2012, 09:10 | Повідомлення # 20
Група: Гості
Якщо при переведенні в 2011 році це була інша організація ( писали заяву на звільнення та прийом в нову організацію), то базовим місяцем буде рахуваться 2011 рік (звичайно ж якщо після цього не було підвищення доходу ). Тоді постанова кабміну про те, що переводи не міняють базовий місяць, ще не діяла.
ТОВ "ІнТал" не несе відповідальності за інформацію, що розміщається іншими виданнями
у своїх інформерах, RSS, тощо.
На нашому сайті вони приводяться для інформування читача та для врахування ним
альтернативних думок та інших точок зору.